ارسال گل محمدی میمند به کاشان/ آغاز برداشت گل محمدی از گلزار‌های میمند

بخشدار بخش میمند فیروزآباد از برداشت سطح زیر کشت ۱۵۰۰ هکتار گل محمدی در بخش میمند فیروزآباد خبر داد.

به گزارش فیروزنا:غلامعلی ظهرابی با اشاره به فصل برداشت گل در بخش میمند فیروزآباد اظهار داشت: با برداشت گل محمدی از گلزار‌های میمند، پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰ هزار تن گلاب و عرقیات تولید و روانه شود.

وی افزود: در میمند هزار و ۵۰۰ هکتار باغ گل وجود دارد که به‌طور میانگین از هر هکتار حدود ۶ تن گل محمدی برداشت می‌شود.

بخشدار میمند فیروزآباد ادامه داد: عرقیات تولیدشده در فارس، علاوه بر بازار داخلی به کشور‌های حاشیه حوزه خلیج‌فارس، آسیای میانه و اروپا صادر می‌شود.

ظهرابی اضافه کرد: بخشی ازگل‌های برداشت‌شده در میمند به کاشان، ورامین و کرمان ارسال و در آنجا به عرقیات تبدیل می‌شود.

وی بیان داشت: شهر میمند فیروزآباد یکی از کانون‌های اصلی گل محمدی در فارس است که سالانه بیش از ۱۰ هزار تن گلاب در کارگاه‌های سنتی و صنعتی این شهر تولید می‌شود و این حجم تولیدات باعث شده که میمند نقش مهمی در تولید گلاب و اسانس گل محمدی کشور داشته باشد.

بخشدار میمند خاطرنشان کرد: در منطقه میمند هزار و ۵۰۰ هکتار باغ گل محمدی، ۱۰۰ هکتار انواع گیاهان دارویی و ۵۰ هکتار باغ گل نسترن با ۳۰۰ تن تولید گل وجود دارد که در سطح کشور بی‌نظیر است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیام فرمانده سپاه فیروزآباد به مناسبت روز قدس

جمعه 2 خرداد 1399
به مناسبت فرا رسیدن روز قدس فرمانده سپاه ناحیه فیروزآباد پیامی بدین شرح صادر نمود:بسم الله الرحمن الرحیمآخرین جمعه ماه رمضان، با ابتکار حضرت امام روح الله (ره)، به نام روزقدس نامگذاری شده است. روزی که به تعبیر آن قائد راحل تنها روزفلسطین نیست، روز اسلام است و روز حکومت […]