آب شرب فیروزآباد سالم است/ نیازی به تصفیه آب نیست

رئیس امور آبفای شهرستان فیروزآباد با اشاره به ادعای برخی سودجویان مبنی بر آلودگی آب شرب شهر فیروزآباد، گفت: آب شرب فیروزآباد کاملآ سالم است و هیچ نیازی به تصفیه ندارد.

به گزارش فیروزنا: علیرضا اکبری با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر آلودگی آب شهر فیروزآباد، در پاسخ به این ادعا که از سوی سودجویان و منفعت طلبان منتشر شده اظهار داشت: به شهروندان فیروزآبادی اطمینان می‌دهم، آب شرب شهر فیروزآباد کاملآ سالم بوده و هیچ نیازی به تصفیه ندارد.

وی افزود: همانگونه که مستحضرید آب مورد استفاده انسان باید دارای املاح مورد نیاز بدن باشد تا بدن انسان بتواند با کمک این املاح مانند آهن، منگنز، سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و … نیازهای خود را برطرف کرده و حیات طبیعی خود ادامه دهد.

رئیس امور آبفای شهرستان فیروزآباد با اشاره به عملکرد دستگاه‌هایی که دارای الکترود خاصی هستند، بیان کرد: این دستگاه‌ها زمانی که درون آب شرب شهرها قرار می‌گیرند پس از جذب آهن و منگنز آب را جذب خود کرده و املاح موجود در آب به رنگ قهوه‌ای و یا سبز در می‌آورد.

وی ادامه داد: به همین دلیل مردم به تصور مردم جلبک و یا موارد مشابه به آن در آب وجود دارد.

اکبری ابراز کرد: در این میان شرکت‌های سودجو با شیادی، از عدم اطلاع مردم سو استفاده کرده و به دنبال فروش انبوه دستگاه‌های تصفیه آب خود هستند.

این مسئول اضافه کرد: دستگاه‌های تصفیه آب فقط در آب مقطر و یا آب دارای املاح بسیار پایین که نیاز بدن را تأمین نمی‌کند، استفاده می‌شود.

مدیر آبفای فیروز آباد متذکر شد: دستگاه‌های تصفیه آب تغییری در رنگ آب ایجاد نمی‌کند در حالیکه فروشندگان این دستگاه‌ها به مردم القا می‌کنند که دستگاه تصفیه با کیفیت بوده و مردم باید دستگاه تصفیه تهیه کنند.

اکبری هشدار داد: این در حالیست که آب مقطر و یا آب دارای املاح کم برای بدن بسیار مضر و خطرناک است.

وی تاکید کرد: مردم فیروز آباد اطمینان داشته باشند که خادمان آنها در امور آبفا، سلامتی مردم را به هیچ قیمتی و با هیچ چیز معاوضه نخواهند کرد و سلامت و بهداشت، خط قرمز شرکت آبفا خواهد بود.

مدیر آبفای فیروزآباد بیان کرد: شهروندان با طیب خاطر و بدون تصفیه از آب شبکه استفاده کنند ضمن این که فیلم و کلیپ از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در رد ادعای پوچ این شیادان تهیه تا مردم به دروغین بودن صحبتهای واهی آنها بیشتر پی ببرند.

اکبری در خاتمه تصریح کرد: آب شهر فیروزآباد از نظر شیمیایی و میکروبی کیفیت بسیار عالی دارد و شهروندان با خیال راحت می‌توانند بدون نگرانی از این آب برای شرب استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لغو مسابقات فوتبال نونهالان فیروزآباد بدلیل اوج گیری کرونا

س آگوست 3 , 2021
بر اساس تصمیمات شورای مقابله با کرونا در شهرستان و اداره ورزش و جوانان ، کلیه مسابقات فوتبال نونهالان این هفته به دلیل اوج گیری ویروس کرونا لغو شد. به گزارش فیروزنا به روابط عمومی هیات فوتبال شهرستان فیروزآباد شورای مقابله با ویروس کرونا و اداره ورزش و جوانان شهرستان […]