تبدیل سالن سینما به باشگاه پرورش اندام در فیروزآباد

به گزارش فیروزنا به نقل از خبرگزاری فارس، امروزه با توجه به حضور و فعالیت پر تعداد کارگردان‌ها و بازیگران مطرح و محبوب کشورمان در عرصه فیلم‌های سینمایی، سینماها بین مردم محبوب شده‌اند و خانواده‌ها بعد از گذراندن یک روز پرمشغله و کاری خود، شب‌ها سینما را برای دور هم جمع شدن و شاد بودن در کنار هم با دیدن فیلم سینمایی انتخاب می‌کنند.

نبود سینما، جبهه فرهنگی ایجاد می‌کند 

نبود سینما جبهه فرهنگی ایجاد میکند سینما هنر بزرگی است که به‌تمامی جوانب هنری و انسانی می‌پردازد و می‌تواند با تأثیرگذاری بر روی لایه‌های مختلف جامعه، سهم قابل‌توجهی در پرورش ارزش‌های دینی، اسلامی و انسان‌محور در جامعه و کشور داشته باشد.

سینما یکی از جذاب‌ترین و کامل‌ترین هنرهاست و بدون درنظرگرفتن سیر تاریخی و زبانی پیام انسانی را منتقل می‌کند و این پیام‌آور صلح و دوستی در بین جوامع است.

اگر تا دیروز سینما به یک ابزار برای ترویج‌کردن فرهنگ بود اما امروز باتوجه‌به حملات تبلیغاتی دشمنان در زمینه هدف قراردادن فرهنگ جامعه ما در شبکه‌های ماهواره‌ای، سینما یک نیاز فرهنگی است و جوامع شهری باید برای خروج از محیط خانه‌ها بهانه خوبی داشته باشند.

در استان فارس نیز یکی از تفریح‌های جوانان و خانواده‌ها، سینما است که اهالی استان ساعاتی را برای دیدن فیلم‌های مورد علاقه خود به سینماها می‌روند و برای یک ساعتی هم که شده همراه با خانواده به‌دور از دغدغه‌های روزمره خود به تماشای فیلم می‌پردازند.

سینمای فیروزاباد در سال ۱۳۵۲ تاسیس شد

شهرستان فیروزاباد که پیش از انقلاب با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت در سال ۱۳۵۲ دارای سینما بزرگ و مجهز دوره خود بوده و در بهبه پیروزی انقلاب این سینما در سال ۱۳۵۷ به دلیل مرکز پخش فیلم‌های مبتذل در دوره پهلوی که یکی از مراکز فساد به شمار می‌رفت توسط مردم و انقلابیون این شهرستان پس از به اتش کشیدن بسیاری از بانک ها ، ساواک و .. این مرکز هم به اتش کشیدند.
این سینما پس از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در سال ۱۳۷۳ بازسازی، مرمت و راه اندازی شد و چند سال بعد به دلیل زلزله و بارندگی و دیگر مشکلات تعطیل و به سرمایه گذار دیگری واگذار شد.

سینمای فیروزآباد تبدیل به فروشگاه زنجیره ای و باشگاه پرورش اندام شد

این سرمایه گذار به منظور ساخت بنای جدید سینما ساختمان را تخریب و قرار بود با طراحی جدید چند منظوره تجاری، فرهنگی بنا را برقرار سازد که دیگر پس از ان خبری از سینما نشد و حال تبدیل به باشگاه پرورش اندام و فروشگاه زنجیره ای گردیده است.

از نظر قانون تغییر کاربری ساختمان سینما صرفا با موافقت اداره فرهنگ و ارشاد و رعایت ضوابط و مقررات مربوطه مقدور می‌باشد

سلیمان شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در فیروزآباد اظهار داشت: شهر فیروزآباد از جمله شهرهایی بوده که تا پیش از سال ۱۳۸۵ دارای سینما بوده است.

وی افزود: پس از آن ساختمان سینما تخریب گردیده و بدون هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یک مجتمع تجاری ساخته شده است که در آخرین پیگیری‌ها در سال‌های پیش مالک اعلام نموده که یکی از طبقات این مجتمع را به سینما اختصاص خواهند داد اما علیرغم گذشت چندین سال این موضوع محقق نگردیده است.

تغییر کاربری سینما با موافقت اداره فرهنگ و ارشاد نیست 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزآباد ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچگونه موافقتی با تغییر کاربری ساختمان سینمای فیروزآباد ننموده و از نظر قانونی تغییر کاربری این ساختمان صرفا با موافقت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رعایت ضوابط و مقررات مربوطه مقدور می باشد که تاکنون چنین موافقتی صورت نگرفته است.

فیروزآباد از اخرین تعطیلی و تخریب، ۱۷ سال سینما ندارد 

به گزارش فارس، شهرستان فیروزآباد از سال ۱۳۸۵ تاکنون یعنی بیش از ۱۷ سال سینما ندارد که می‌توانست فرصت مناسبی برای پیگیری و راه‌اندازی این سینما و مشوقی برای شناسایی هنرمندان، توسعه و پیشرفت هنر این شهرستان باشد که متاسفانه حاصل نشد.

سینما فیروزآباد مکانی که همیشه به همه آزاد اندیشدان درس صبر و مقاومت داد و نشانه ای از بیداری انقلابیون و تنفر مردم این منطقه از سیاست های فرهنگی پهلوی بود که زمانی به ملت ایران وارد شد، به طورکلی تاکنون از صحنه تاریخ این شهرستان حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

میثاق مجدد مردم فیروزآباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن

ش بهمن ۲۱ , ۱۴۰۲
راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۲ با حضور اقشار مختلف مردم ایران از ساعت ۹:۳۰ صبح به طور هم‌زمان در فیروزآباد و سراسر کشور آغاز شد. به گزارش فیروزنا، راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۲ با حضور اقشار مختلف مردم ایران از ساعت ۹:۳۰ صبح به طور هم‌زمان در فیروزآباد و سراسر […]

You May Like